Розумний будинок – що це таке?

 

(Контролери MegaD + Інтерфейс IntraHouse)

Розумний будинок – система автоматизації житлового будинку або приміщення, яка забезпечує раціональну та інтелектуальну роботу встановлених в ньому дротяних і бездротових електроприладів і пристроїв різних інженерних систем: освітлення, кондиціонування, опалення, водопостачання і т.д.
Управління розумним будинком здійснюється як локально, так і дистанційно (за допомогою телефону / планшета / комп’ютера). Розумний будинок не тільки підвищує рівень зручності і комфорту господарів, але і вирішує завдання енергозбереження, загальної та технічної безпеки.

 

                                                                                                                                                         

                                                                                                                                      Освітлення

Управління освітленням – найбільш поширене застосування систем автоматизації “Розумний будинок».
Автоматизована система освітлення може включати в себе освітлювальні прилади, встановлені в будинку, на фасаді будівлі і на території навколо будинку.

• Віддалене управління освітленням з планшета / телефону
• Вмикання / вимикання світла по датчикам руху
• Сценарна вмикання / вимикання освітлювальних приладів (наприклад, для вечірки, перегляду кіно, домашнього спектаклю і т.д.)
• Імітація присутності власників будинку: вмикання / вимикання світла в різних приміщеннях (можлива участь штор і жалюзі в цьому сценарії) для отримання необхідного ефекту

                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                           Клімат контроль

     Досить вказати комфортну температуру за допомогою планшета / телефону / комп’ютера (дистанційно або на місці), і система intraHouse забезпечить гармонійну і ефективну взаємодію систем кондиціонування, опалення і вентиляції.·

• Автоматичне управління за розкладом і сценаріями: наприклад, в денний час встановлюється більш висока температура, а вночі, для комфортного сну – прохолодна·
• Можливість підключення метеостанції, яка здійснює онлайн-контроль вологості і температури атмосферного повітря, швидкості вітру, типу атмосферних опадів (дощ, сніг),·         яскравості сонячного світла і т.д. для запуску корисних сценаріїв системи·
• Фіксація показань датчиків вологості і температури повітря для подальшого аналізу (наприклад, для домашньої бібліотеки, винного льоху і ін.)·
• Створення в приміщеннях зон з різним мікрокліматом (в залежності від різних переваг членів вашої родини, активності використання приміщень та інших умов)·
• Автоматичний захист від одночасної роботи радіаторів опалення та системи кондиціонування·
• Автоматична робота системи вентиляції в залежності від показань датчиків якості повітря

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                     Штори і жалюзі

Автоматизовані штори, жалюзі і ролети допоможуть більш ефективно використовувати денне світло і тепло.

При управлінні шторами і жалюзі враховується час доби, пору року і навіть погода за вікном: intraHouse закриє штори на ніч і дбайливо відкриє їх вранці для спокійного пробудження.

Можливий сценарій при постановці будинку на сигналізацію: автоматичне закриття ролет на вікнах, зниження температури, включення вентиляції на мінімальну потужність, відправка повідомлення при відкритті ролет під час вашої відсутності.

                                                                                                                                                          

                                                                                                                                          Безпека

Завдяки інтеграції всіх датчиків в одну систему ризики розвитку аварійних ситуацій мінімізуються. Система «розумний будинок» intraHouse здатна отримувати дані від датчиків, аналізувати їх, передавати, а також автоматично задіяти ряд інших пристроїв для запобігання аварії.

У разі виявлення датчиком протікання води за справу візьмуться клапани перекриття води: для запобігання потопу система intraHouse автоматично перекриє воду (після усунення аварії воду можна буде включити дистанційно).

При спрацьовуванні датчиків вогню і задимлення intraHouse автоматично знеструмить всі споживачі електричного струму, відключить вентиляцію приточування і включить витяжну вентиляцію для видалення диму.

При виявленні слідів побутового газу intraHouse може перекрити клапан подачі газу і включити систему вентиляції будинку (або гаража – якщо в ньому встановлений датчик виявлення вихлопних газів).

У будь-якому випадку система направить вам і / або відповідальним особам оповіщення (SMS, email або іншим способом).

                                                                                                                                                           

                                                                                                                                  Система охорони

Комплексний підхід в організації охорони будинку допоможе захистити вашу територію від непрошених гостей. Стандартна система охорони являє собою набір датчиків: руху, відкриття вікон і дверей, розбиття скла. На додаток до можливостей стандартної системи intraHouse дозволяє використовувати ці датчики і для інших цілей: наприклад, при відкритті вікна кондиціонер в приміщенні відключається, при відкритті вхідних дверей в холодну пору року включається теплова завіса.

При спрацьовуванні датчика відкриття дверей / вікна або розбиття скла сигнал про виявлення проникнення в приміщення, що охороняється надійде на центральний пульт охорони, а господар отримає sms / email повідомлення. При цьому система відобразить тривожна подія в рядку стану інтерфейсу (з реєстрацією всіх подій в системному журналі).

                                                                                                                                                         

                                                                                                                             Управління воротами

Брелок для відкривання і закривання воріт більше не буде потрібно: керуйте воротами з телефону або планшета і не турбуйтеся про можливу втрату або несправності брелока.

Ви можете віддалено відкрити / закрити ворота (наприклад, для заїзду гостей під час вашої відсутності) і проконтролювати результат віддалено, отримавши зображення зі встановленої на вході відеокамери.

                                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Полив

Ви можете самостійно створити графік поливу газону та іншої рослинності на прибудинковій території. Система не забуде регулярно виконувати полив на підставі цього графіка, враховуючи при цьому опади: якщо йде дощ, полив здійснюватися не буде.

Полив можна також активізувати (або скасувати) дистанційно, що особливо актуально для віддалених об’єктів (теплиця, сад або город на дачній ділянці).

                                                                                                                                                            

                                                                                                                                 Управління басейном

Якщо на території вашої ділянки / будинку встановлений басейн, оснащений необхідним обладнанням, ви можете контролювати стан води в ньому: рівень якості води, температуру, закриття / відкриття захисного екрану. Система intraHouse також дозволить здійснювати підготовку води за розкладом або сценарієм.

                                                                                                                                                             

                                                                                                                                             Розетки

Мільйони людей, збираючись в поспіху, забувають вимкнути праску, електроплиту та іншу побутову техніку. Маючи розумний будинок intraHouse, немає необхідності повертатися назад! Ви зможете відключити електроживлення розеток одним кліком на планшеті / телефоні або передбачити сценарій автоматичного відключення розеток при постановці будинку на сигналізацію.

                                                                                                                                                               

                                                                                                                                         Розумна дача

Система intraHouse бере на себе контроль за вашим дачним будинком і ділянкою. Переведіть свій дачний будинок в режим «я приїхав», і система підготує будинок (створить необхідну температуру) і воду (за допомогою бойлерів нагріє воду) до вашого прибуття. Після переходу в режим «я поїхав» система вимкне світло у всьому будинку і встановить температурний режим «економ», щоб під час вашої відсутності підтримувався оптимальний рівень температури на дачі, а енергетичні витрати при цьому були мінімальними. У разі виникнення критичної ситуації система повідомить про це господареві за допомогою SMS.
Якщо раптово настали морози, система сама може злити воду, щоб уникнути розриву труб (режим консервації).
Ідеї ​​для дачі:

• включення «ЕлектроКіт» за розкладом для захисту будинку від щурів і мишей
• автоматичний полив за розкладом або віддалений полив (одним натисканням клавіші на смартфоні і планшеті)

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                       Енергоефективність

Система Розумний Дім intraHouse вирішує найважливіше завдання – виняток необґрунтованих енергетичних втрат (наприклад, надмірне опалення приміщень і освітлення території та приміщень під час відсутності людей). Вбудовані сценарії (які можуть бути доповнені вашими власними сценаріями) допомагають знизити витрати на обслуговування будинку від 15% до 40%.
До енергозберігаючим рішенням можна віднести, наприклад:

• Освітлення по датчикам руху і присутності
• Управління шторами і жалюзі для оптимального використання денного світла
• Автоматичне відключення кондиціонерів при відкритті вікон
• Аналіз графіків споживання електроенергії

 

                                                                                                                                                                          ih-systems.com

592 всього переглядів, 1 views today

0